„Feblik” nominowany do Złotej Maski

Teatr Miejski w Gliwicach otrzymał nominacje w aż trzech kategoriach najważniejszych nagród teatralnych województwa śląskiego. O tytuł najlepszego spektaklu roku powalczy widowiskowy „Dziwny przypadek psa nocną porą” z nominowanym  do Złotej Maski za główną rolę męską Oskarem Jarzombkiem. Do nagrody specjalnej nominowano realizację „Feblika” Małgorzaty Maciejewskiej w reżyserii Lecha Mackiewicza.

„Feblika” na podstawie nagrodzonej w I. edycji Konkursu o Nagrodę Dramaturgiczną im. Tadeusza Różewicza sztuki  doceniono jako udaną artystycznie próbę wykorzystania technologii internetowych dla upowszechniania najnowszej dramaturgii polskiej w sposób przekraczający ograniczenia czasowo-przestrzenne tradycyjnego teatru oraz udostępnienie ich osobom z niepełnosprawnościami słuchu.

Ideą konkursu o Nagrodę Dramaturgiczną im. Tadeusza Różewicza jest wspieranie młodej polskiej dramaturgii i wprowadzanie do obiegu teatralnego współczesnych dzieł. Dzięki realizacji „Feblika” w formie spektaklu internetowego umożliwiliśmy widzom na całym świecie kontakt ze znakomitym dramatem w wykonaniu zespołu gliwickiego teatru. Nominacja do Złotych Masek dowodzi, że Nagrodę Różewicza zauważono i doceniono . – dodaje Grzegorz Krawczyk.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O SPEKTAKLU „FEBLIK”

Powrót na górę
Skip to content