#kwestionariuszdramaturgiczny

Dlaczego teatr?

Dla kogo piszę?

O czym trzeba pisać?

O czym wolno milczeć?

Czy dramat jest tekstem użytkowym, czy pełnoprawnym gatunkiem literackim?

Co myślą twórcy dla teatru piszący? Dlaczego swój talent i czas poświęcają pisaniu tekstów przeznaczonych do wystawienia na scenie, dlaczego w ogóle wybrali teatr jako medium porozumienia się z tymi, którym chcą coś od siebie przekazać? Co myślą o teatrze, jak go widzą, co ich w nim niepokoi, co odrzuca, a co ich w nim pociąga?

Chcemy zadać kilka pytań tym, od których zaczyna się wszystko, co potem w teatrach ożywa, inspirując kolejnych twórców: reżyserów, scenografów, kompozytorów, aktorów i innych, ostatecznie przybierając formę czegoś dla naszej kultury wyjątkowego – sztuki scenicznej.

#kwestionariuszdramaturgiczny zawiera pytania ułożone przez jednego z dramatopisarzy – Przemka Pilarskiego. Wszystkie odpowiedzi, (nieanonimowe!) będziemy sukcesywnie publikować na stronie Konkursu o Nagrodę Dramaturgiczną im. Tadeusza Różewicza, dzieląc się refleksjami autorek i autorów ze wszystkimi, dla których teatr jest punktem odniesienia i oporu, niemilknącym głosem człowieka w szybkozmiennym świecie, tak odległym od tego, w którym teatr się narodził. 

Odpowiedzi w formie pisanej lub video przesyłajcie na adres konkurs@nagrodarozewicza.pl

Powrót na górę
Skip to content